Uzgadnianie usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu
Informacje ogólne
Zgodnie z art. 28a, 28b ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne przedmiotem uzgodnień na naradach koordynacyjnych są sieci uzbrojenia terenu oraz przyłącza w przypadkach uzasadnionych potrzebą wyeliminowania zagrożeń.
Wymagane dokumenty
- Wypełniony i podpisany wniosek o uzgodnienie.
- Minimum 2 egzemplarze propozycji usytuowania sieci sporządzone na kopii aktualnej mapy zasadniczej lub kopii aktualnej mapy do celów projektowych, opatrzonej odpowiednią metryką (z imieniem i nazwiskiem projektanta, datą i podpisem za zgodność z oryginałem).
- Oryginał pełnomocnictwa do występowania z wnioskiem w imieniu inwestora lub projektanta wraz z opłatą skarbową.
- Zaleca się dołączenie danych numerycznych opisujących przebieg uzgadnianego uzbrojenia w pliku tekstowym w formacie TXT lub pliku wektorowego w formacie DXF. Obowiązującym układem współrzędnych jest układ PL-2000.
- W celu wyeliminowania ewentualnych wątpliwości wskazane jest dołączenie warunków technicznych wydanych przez gestorów sieci, decyzji o warunkach zabudowy lub decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego.
Sposób i miejsce złożenia dokumentów
- osobiście, pod adresem:
Aleje Jana Pawła II 23 (pokój nr 105 – 1 piętro)
od wtorku do piątku w godzinach od 08:00 do 15:00
tel. 65 529 82 04
- pocztą na adres:
- elektronicznie:
- Przez ESP Urzędu Miasta Leszna. W celu wniesienia podania w postaci elektronicznej przez platformę ePUAP konieczne jest posiadanie bezpłatnego konta na platformie ePUAP. Doręczenie podania w formie elektronicznej na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą zostanie poświadczone Urzędowym Poświadczeniem Odbioru (UPO). UPO jest automatycznie wytworzone przez system i zawiera pełną nazwę podmiotu publicznego, datę i czas jego nadania.
- Poprzez serwis i.Projektant umożliwiający zdalną obsługę wniosków o skoordynowanie usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu (dla osób posiadających konto w portalu i.Projektant).
Opłaty
-
Opłaty za czynności związane z uzgadnianiem usytuowania projektowanych
- Sieci uzbrojenia terenu:
- za pierwszy rodzaj sieci: 150,00 zł
- za każdy kolejny rodzaj sieci: 105,00 zł
- Przyłącza:
- za pierwszy rodzaj przyłącza: 105,00 zł
- za każdy kolejny rodzaj przyłącza: 73,50 zł
- Sieci uzbrojenia terenu:
-
Wysokość opłaty utrwalona zostaje w Dokumencie Obliczenia Opłaty.
-
Dokument Obliczenia Opłaty jest przesyłany na adres e-mail wskazany we wniosku.
-
Wpłaty można dokonać przelewem na konto bankowe wskazane w Dokumencie Obliczenia Opłaty (dokument potwierdzający wpłatę w formie skanu należy przesłać na adres e-mail zudp@leszno.pl).
-
W przypadku wniosków składanych osobiście opłaty dokonać można w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru Urzędu Miasta Leszna, Aleje Jana Pawła II nr 23 (Biuro Obsługi Klienta, pokój nr 101, 1 piętro) - wyłącznie płatności bezgotówkowe.
-
Przedłożenie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa podlega opłacie skarbowej w wysokości 17,00 zł.
-
Dowód zapłaty należnej opłaty skarbowej należy załączyć do wniosku.
-
na rachunek bankowy: 26 1020 3088 0000 8302 0005 7513 (Urząd Miasta Leszna, ul. Kazimierza Karasia 15, 64-100 Leszno);
-
w Biurze Obsługi Klienta Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru Urzędu Miasta Leszna, Aleje Jana Pawła II nr 23 (pokój nr 101, 1 piętro) – wyłącznie płatności bezgotówkowe.
Termin i sposób realizacji
- Wniosek staje się przedmiotem uzgodnienia na naradzie koordynacyjnej po dokonaniu opłaty.
- W każdy piątek poprzedzający termin zakończenia narady koordynacyjnej w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Leszna zostaje przedstawiona informacja z wykazem spraw będących przedmiotem najbliższej narady - Informacje dotyczące narad koordynacyjnych.
- Informacja o przedmiocie narady zostaje przesłana pocztą elektroniczną do osób delegowanych do uczestnictwa przez podmioty zarządzające sieciami uzbrojenia terenu, osób upoważnionych przez Prezydenta Miasta Leszna oraz innych podmiotów zainteresowanych rezultatami narady.
- Narady koordynacyjne odbywają się za pomocą środków komunikacji elektronicznej i kończą się w każdy roboczy piątek.
- Rezultaty narady utrwalane są w protokole zawierającym stanowiska uczestników w przedmiotowej sprawie.
- Złożona dokumentacja opatrzona zostaje adnotacją zawierającą informację, że była ona przedmiotem narady koordynacyjnej.
- Odpis protokołu sporządza się dla wnioskodawcy oraz na żądanie dla zainteresowanych uczestników.
Tryb odwoławczy
W przypadku sporu dotyczącego wysokości należnej opłaty wydaje się decyzję administracyjną, od której służy odwołanie do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego.
Uwagi
-
Wniosek składa inwestor lub projektant.
-
Podmioty składające wniosek w imieniu inwestora lub projektanta powinny przedłożyć pełnomocnictwo do występowania w sprawie, której wniosek dotyczy.
-
Uzgodnienie następuje po dokonaniu opłaty.
Podstawa prawna
- Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne
- Ustawa z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane
- Ustawa z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej
- Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 28 lipca 2020 r. w sprawie wzorów wniosków o udostępnienie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, licencji i Dokumentu Obliczenia Opłaty, a także sposobu wydawania licencji
- Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego
Formularze do pobrania