Kontakt

Urząd Miasta Leszna
ul. Kazimierza Karasia 15
64-100 Leszno
tel. +48 65 529 81 00
faks +48 65 529 81 31

e-mail: um@leszno.pl
strona internetowa: www.leszno.pl

Nazwy skrytek podawczych na platformie ePUAP:

/umleszno/SkrytkaESP
/umleszno/skrytka

NIP 6970020756
REGON 000660995
Identyfikator gminy TERYT: 3063011

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Leszna ds. powstania Leszczyńskiego Centrum Nauki

Wersja strony w formacie XML
Szczegóły
Stanowisko Pełnomocnik Prezydenta Miasta Leszna ds. powstania Leszczyńskiego Centrum Nauki
Miejsce pracy Urząd Miasta Leszna, umowa cywilno-prawna
Termin składania ofert
Miejsce składania ofert Urząd Miasta Leszna, Biuro Kadr i Płac, ul. Kazimierza Karasia 15, 64-100 Leszno
Status w trakcie rozstrzygania

URZĄD MIASTA LESZNA

ul. K. Karasia 15, 64-100 Leszno

poszukuje kandydata na:

Pełnomocnika Prezydenta Miasta Leszna ds. powstania Leszczyńskiego Centrum Nauki

w związku z realizacją Uchwały Nr XI/171/2011 Rady Miejskiej Leszna z dnia 27 października 2011 roku

w sprawie powołania „Leszczyńskiego Centrum Nauki”

  1. Wymagania:

a)     wykształcenie wyższe,

b)    pożądane: kwalifikacje i doświadczenie pedagogiczne,

c)     pożądana znajomość zagadnień z zakresu: marketingu, tworzenia projektu, przygotowania wniosku

o dofinansowanie projektu, wdrażania projektu, zarządzania projektem, rozliczania i sprawozdawczości projektu – poparte oświadczeniem kandydata,

d)    pożądane doświadczenie w realizacji projektów ze źródeł zewnętrznych poparte oświadczeniem kandydata lub zaświadczeniem,

e)     przedstawienie pisemnej koncepcji pracy wraz z harmonogramem planowanych działań,

f)     umiejętności organizacyjne i komunikacyjne oraz kreatywność,

g)    bardzo dobra znajomość obsługi komputera – MS Office, w tym Excel.

  1. Zadania:

a)     przygotowanie dokumentacji niezbędnej do utworzenia Leszczyńskiego Centrum Nauki, które ma realizować następujące cele:

  • wzmocnienie procesu dydaktycznego szeroko pojętych przedmiotów przyrodniczych tj.: chemii, fizyki i biologii o nowe narzędzia takie jak: wystawy interaktywne, pokazy, demonstracje, ćwiczenia warsztatowe, doświadczenia naukowe; LCN może także wspierać proces dydaktyczny innych przedmiotów nauczania i dziedzin naukowych,
  • zwiększenie zainteresowania naukami przyrodniczymi wszystkich mieszkańców,
  • dostarczenie nowych narzędzi dydaktycznych nauczycielom tych przedmiotów,
  • pomoc nauczycielom w stosowaniu nowoczesnych form nauczania,
  • organizacja przedsięwzięć ogólnodostępnych popularyzujących tę dziedzinę wiedzy poprzez tzw. festiwale nauki, pikniki naukowe itp.,
  • pomoc merytoryczna uzdolnionym uczniom i zajęcia wyrównawcze,
  • stworzenie forum wymiany doświadczeń dla nauczycieli poprzez szkolenia, konferencje tematyczne, materiały dydaktyczne,

b)    podjęcie działań mających na celu:

  • powołanie Rady Programowej LCN, stworzenie zespołu LCN, organizacja pracy LCN, przygotowanie strategii i programu działania, konkurs na nazwę LCN,
  • prowadzenie działalności o charakterze tzw. Mobilnego Zespołu, przygotowanie programu działania Mobilnego Zespołu, w tym kompletne przygotowanie wniosków o dofinansowanie ze środków zewnętrznych w zakresie uruchomienia Mobilnego Zespołu w ramach realizacji I etapu powstania Leszczyńskiego Centrum Nauki,
  • poszukiwanie i pozyskanie zewnętrznych źródeł finansowania działalności LCN, w tym w ramach WRPO 2014+.

Wytyczne do działania LCN zawarto w dokumencie „Koncepcja funkcjonowania Leszczyńskiego Centrum Nauki” dostępnym w BIP w załączniku do niniejszego ogłoszenia.

  1. Wymagane dokumenty:

c)     list motywacyjny,

d)    życiorys /CV/,

e)     kserokopie dokumentów poświadczających posiadane wykształcenie i kwalifikacje,

f)     oświadczenia kandydata, bądź zaświadczenia w zakresie pkt 1c i 1d,

g)    pisemna koncepcja pracy wraz z harmonogramem planowanych działań na podstawie dokumentu pn. „Koncepcja funkcjonowania Leszczyńskiego Centrum Nauki”,

h)     inne dodatkowe dokumenty o posiadanych uprawnieniach, kwalifikacjach i umiejętnościach.

  1. Warunki:

a)     umowa cywilno – prawna na okres ok. 6 miesięcy z możliwością przedłużenia,

b)    elastyczny czas pracy,

c)     przewidywany termin rozpoczęcia realizacji umowy: 1 marca 2016 r.

Wymagane dokumenty należy składać w Biurze Kadr i Płac Urzędu Miasta Leszna, ul. Kazimierza Karasia 15 lub pocztą na adres Urzędu z dopiskiem: „Pełnomocnik Prezydenta ds. powstania Leszczyńskiego Centrum Nauki”w terminie do dnia 18 lutego 2016 r. do godz. 15.00 (termin dotyczy także ofert przesyłanych pocztą).

Powiadom znajomego