Ustalanie lokalizacji inwestycji celu publicznego

 

Miejsce złożenia dokumentów/załatwienie sprawy:

Wydział Architektury, Planowania Przestrzennego i Budownictwa

Al. Jana Pawła II  21,  64-100 Leszno

Tel. 65 529 81 99,  65 529 81 96

Przyjmowanie wniosków: pokój 22 i 24

 

Godziny obsługi Interesantów:

  • Poniedziałek od 7:30 do 17:00
  • Od wtorku do piątku od 7:30 do 17:00

Uwagi:

  • Ustalenie przeznaczenia terenu następuje w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, a w przypadku jego braku w drodze decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, przy czym:  lokalizację inwestycji celu publicznego ustala się w drodze decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
  • Kopię mapy zasadniczej dla obszaru objętego wnioskiem oraz informacje o adresie geodezyjnym inwestycji można uzyskać w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru, Al. Jana Pawła II  21.
  • O wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz postanowieniach i decyzji kończącej postępowanie, strony zawiadamia się w drodze obwieszczenia, umieszczonego w BIP Urzędu Miasta Leszna, w prasie (ABC), na tablicy ogłoszeń UML – WAPPiB, Al. Jana Pawła II  21; natomiast inwestora oraz właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości objętych wnioskiem zawiadamia się na piśmie.

 

Dodatkowe czynności – powiązane procedury:

Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w przypadku inwestycji mogących oddziaływać na środowisko (decyzja ta poprzedza złożenie wniosku o warunki zabudowy).

 

Opłaty:

Wysokość opłaty skarbowej wynosi:

  • Za decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego – 107 zł
  • Za ewentualne pełnomocnictwo – 17 zł

 

Termin załatwienia sprawy:

Wydanie decyzji powinno nastąpić ciągu 65 dni, licząc od daty złożenia kompletnego wniosku.

 

Tryb odwoławczy:

Stronom przysługuje odwołanie od decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lesznie, za pośrednictwem Prezydenta Miasta Leszna, w terminie 14 dni od dnia otrzymania decyzji.

 

Podstawa prawna:

  1. Ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz 199, ze zmianami),
  2. Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 1774, ze zmianami)
  3. Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 23),
  4. Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. O opłacie skarbowej (tekst jednolity Dz. U. z 2014 r. poz. 1628, ze zmianami),
  5. Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 1235, ze zmianami).

 

Wymagane dokumenty:

Wypełniony wniosek o ustalenie warunków zabudowy (do pobrania poniżej lub w WAPPiB), wraz z załącznikami.

 

Lista załączników do wniosku:

  1. 2 kopie mapy zasadniczej lub katastralnej w skali 1:500 lub 1:1000, w stosunku do inwestycji liniowych dopuszcza się mapę w skali 1:2000.
  2. Na 1 egz. kopii mapy przedstawić proponowany sposób zagospodarowania terenu: zjazd z drogi publicznej, usytuowanie obiektów, przebieg inwestycji liniowej, granicę terenu objętego wnioskiem oraz granicę obszaru, na który inwestycja będzie oddziaływać.
  3. Opracowanie zawierające charakterystykę zabudowy i zagospodarowania terenu (w formie opisowej i graficznej)  określić min. przeznaczenie, gabaryty i formę poszczególnych obiektów budowlanych (dotyczy dużych inwestycji, których nie da się scharakteryzować w tekście wniosku).
  4. Umowy z jednostkami gwarantującymi uzbrojenie terenu, a w przypadku istniejących sieci zapewnienie lub warunki techniczne przyłączenia.
  5. Potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej w kwocie 107,00 zł. (nie dotyczy budownictwa mieszkaniowego i jednostek budżetowych).
  6. Pełnomocnictwo  inwestora do działania w jego imieniu (opłata skarbowa 17,00 zł).
  7. Wypis z ewidencji gruntów o pełnej treści dla działek stanowiących teren inwestycji (dotyczy wyłącznie terenu poza granicami m. Leszna).
  8. Ostateczną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko.
  9. Wykaz działek – w przypadku inwestycji liniowych.

 



Załączniki:

Wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego