Kontakt

Urząd Miasta Leszna
ul. Kazimierza Karasia 15
64-100 Leszno
tel. +48 65 529 81 00
faks +48 65 529 81 31

e-mail: um@leszno.pl
strona internetowa: www.leszno.pl

Nazwy skrytek podawczych na platformie ePUAP:

/umleszno/SkrytkaESP
/umleszno/skrytka

NIP 6970020756
REGON 000660995
Identyfikator gminy TERYT: 3063011

Informatyk

Wersja strony w formacie XML
Szczegóły
Stanowisko Informatyk
Miejsce pracy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
Termin składania ofert
Miejsce składania ofert Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Sekretariat, ul. Janusza Korczaka 5, 64-100 Leszno
Status w trakcie rozstrzygania

Numer dokumentu:  2/2016
Rok:  2016

MIEJSKI OŚRODEK  POMOCY RODZINIE W LESZNIE
ul. Janusza Korczaka 5, 64-100 Leszno
ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze:

”INFORMATYK”

  1. Wymagania niezbędne od kandydatów:

a)      obywatelstwo polskie,

b)      pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

c)      brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

d)      nieposzlakowana opinia,

e)      wykształcenie: średnie techniczne lub wyższe z zakresu informatyki lub pokrewne techniczne,

f)       staż pracy na stanowisku Informatyk: co najmniej 5 lat przy wykształceniu średnim; co najmniej 4 lata przy wykształceniu wyższym,

      2. Wymagania dodatkowe od kandydatów (będące przedmiotem oceny):

a)    praktyczna znajomość zagadnień związanych z sieciami LAN (udostępniania drukarek, folderów sieciowych, VPN, dysków sieciowych, zabezpieczenia sieci itp.);

b)    umiejętność instalacji i konfiguracji systemów serwerowych Microsoft 2003/2008/2012 oraz systemów operacyjnych Windows XP, VISTA, Windows 7 i 10,

c)    znajomość przynajmniej jednego z motorów baz danych: MS SQL, Firebird, MySQL, oraz umiejętność tworzenia i odtwarzania kopii baz danych;

d)   umiejętność diagnozowania uszkodzeń oraz naprawa sprzętu komputerowego;

e)    umiejętność biegłej obsługi Microsoft Office i OpenOffice lub LibreOffice;

f)     znajomość programu Płatnik;

g)    znajomość obsługi programów graficznych;

h)    umiejętność obsługi urządzeń biurowych;

i)      znajomość przepisów o ochronie danych osobowych;

j)      mile widziana znajomość rozwiązań bezpieczeństwa Fortinet.

       3.  Zakres zadań:

1)      administrowanie bazami danych będącymi w użytkowaniu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lesznie;

2)      administrowanie siecią LAN, serwerami oraz UTM Fortigate;

3)      administrowanie dyskami sieciowymi;

4)      archiwizacja danych z serwerów;

5)      zamawianie licencji na oprogramowanie licencjonowane, aktualizowanie systemów oraz  oprogramowania na stanowiskach komputerowych w Ośrodku i jednostkach podległych;

6)      wykonywanie czynności związanych z diagnostyką, naprawą, modernizacją, usuwaniem awarii sprzętu komputerowego zainstalowanego w poszczególnych komórkach organizacyjnych Ośrodka;

7)      usuwanie nieprawidłowości i zakłóceń w funkcjonowaniu oprogramowania komputerowego zainstalowanego w poszczególnych komórkach organizacyjnych Ośrodka;

8)      zapewnienie możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa, ochrony haseł i dostępu do sieci;

9)      tworzenie analiz i raportów dotyczących funkcjonowania infrastruktury teleinformatycznej;

10)  wykonywanie i weryfikacja kopii bezpieczeństwa systemów i konfiguracji urządzeń;

11)  koordynacja działań w zakresie informatyzacji Ośrodka;

12)  współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi w procedurach zakupowych oraz przygotowywaniu opisów przedmiotu zamówienia dla różnego rodzaju urządzeń teleinformatycznych;

13)  zarządzanie serwerem poczty elektronicznej;

14)  zarządzanie treścią Biuletynu Informacji Publicznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lesznie;

15)  prowadzenie podstawowych szkoleń pracowników Ośrodka w zakresie obsługi sprzętu informatycznego, ochrony i bezpieczeństwa danych;

16)  wsparcie techniczne dla użytkowników w zakresie problemów związanych ze środowiskiem teleinformatycznym;

17)   wykonywanie poleceń służbowych związanych z charakterem pracy i zajmowany stanowiskiem.

       4.  Wymagane dokumenty:

a)      wypełniony kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie - do pobrania ze strony internetowej http://mopr.leszno.sisco.info/- załącznik do niniejszego ogłoszenia,

b)      list motywacyjny,

c)      życiorys /CV/,

d)     kserokopie dokumentów poświadczających posiadane wykształcenie

e)       kserokopie dokumentów poświadczających staż pracy (świadectwa pracy,  zaświadczenie w przypadku trwania stosunku pracy),

f)       inne dodatkowe dokumenty o posiadanych uprawnieniach, kwalifikacjach i umiejętnościach,

g)      oświadczenia kandydata do pobrania ze strony http://mopr.leszno.sisco.info/ o:

- braku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe

 - oświadczenie dot. zgody na przetwarzanie danych osobowych.

       5.   Warunki pracy na stanowisku:

a)    miejsce pracy:                               Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie,

                                                             ul. Janusza Korczaka 5, Leszno

b)    rodzaj wykonywanej pracy:            stanowisko urzędnicze- Informatyk

c)    wymiar czasu pracy:                        1 etat

d)   data rozpoczęcia pracy:                    sierpień 2016 r.

Oferujemy pracę w dynamicznym, rozwijającym się obszarze pomocy społecznej, pozwalającym na rozwój zawodowy.

Wymagane dokumenty należy składać w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lesznie, ul. Janusza Korczaka 5, I piętro lub przesłać  pocztą na adres Ośrodka z dopiskiem: „Dotyczy naboru na stanowisko: INFORMATYK -  do 15 lipca 2016 r. do godz. 14.00  (termin dotyczy także ofert przesyłanych pocztą).

Aplikacje, które wpłyną do Ośrodka  po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane. Po upływie terminu składania dokumentów Komisja Rekrutacyjna dokona ich oceny formalnej. Kandydaci, którzy nie  będą  spełniać wymagań  niezbędnych  nie   przechodzą  do

dalszego etapu.

Informujemy, że w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie był wyższy niż 6%.

Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej /http:mopr.leszno.sisco.info/ oraz na tablicy informacyjnej w siedzibie Ośrodka –

tablica w parterze budynku przy ul. Korczaka 5.

Dokumenty aplikacyjne nie spełniające kryteriów wymaganych w ogłoszeniu zostaną po zakończeniu rekrutacji komisyjnie zniszczone, natomiast dokumenty osób, które w procesie rekrutacji zakwalifikowały się do dalszego etapu będą przechowywane zgodnie z instrukcją kancelaryjną.

Leszno, dnia 30 czerwca  2016 r.

Załączniki

Powiadom znajomego